fulltextové vyhledávání

No BackPack Day 2024
Seznam přijatých uchazečů PZ do 4G a 6G pro šk. rok 2024/2025
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Vyhlášení voleb do školské rady
Volby do školské rady: zveřejnění kandidátů za "oprávněné osoby"
Soutěž IT & kybernetická bezpečnost SKIRMISH CZECH REPUBLIK

Úvod > O škole > Aktuality > Co očekávat od olympiády z angličtiny?

Co očekávat od olympiády z angličtiny?

Datum konání:
7.3.2024

Velice pěkný článek o konverzační soutěži v anglickém jazyce (běžné označované jako olympiáda z ANJ) nám poskytly Nela Kofroňová a Eliška Dvořáková. Dívkám děkujeme za článek a za reprezentaci školy.

Angličtina - ilustrutrační obrázekJe 7. března 2024. Vyjíždíme v 7:10 autem z Milevska. Jsme dvě - studentka Eliška a angličtinářka Jaroslava Justýnová. Naší první zastávkou jsou Branice, kde nabereme Nelu. Při cestě probíráme taktiku, připravujeme se a Nela hlídá našeho maskota pandu. Nemáme žádná očekávání, ale chceme si to užít. Naším cílem je okresní kolo anglické olympiády v Písku.

Anglická olympiáda je soutěž v jazyce anglickém, která přináší nejen testy a úkoly, ale také konverzační část. Garantem této soutěže je Národní institut dětí a mládeže MŠMT. Má více kategorií, my soutěžíme v té určené studentům posledních dvou ročníků nižšího stupně gymnázií.

Do Písku přijíždíme chvíli před osmou a jdeme do Domu dětí a mládeže. Ve dveřích nás přivítá paní Predajňová, která má na starosti organizaci olympiády. Svlékneme se a jdeme si sednout k dalším dvěma soutěžícím z píseckého gymnázia. Nejprve nás čeká konverzační část. Před konverzací si vylosujeme téma – Eliška módu (z čehož je upřímně nešťastná), Nela počasí a jsme také dotazováni na osobní život. Celá část trvá asi 10 minut a je hodnocená z mnoha úhlů. Potom nás čeká test a poslechová část. Zároveň se k nám přidávají základní školy, které jsou ale hodnoceny samostatně. Mezi oběma částmi jsou veliké pauzy. Nudíme se a nevíme co dělat. Proto se pokoušíme zabavit všemi možnými způsoby. Svačíme, studujeme gramatiku. Pak přichází poslechová část. Poslech vyplňujeme do testů, které mají ověřit naše schopnosti v jazyce.

Nakonec je tu vyhodnocení. Dostavíme se do patra, kde nám porotkyně sdělí naše výsledky a předají diplomy a případně i ceny. První dvě místa obsadilo písecké gymnázium s 86 a 85 body. Nela skončila s malým odstupem na třetím místě s 83 body. Pak vyrážíme do kavárny oslavit naše výkony. Výlet zakončíme vyzvednutím ceny v knihkupectví a vracíme se s novými zkušenostmi zpět do domů.